Евгений Войнов (tritankista) wrote in lj_live,
Евгений Войнов
tritankista
lj_live

„Meridian czernowitz”: поезія у театрах, фаст-фудах, на площах і дискотекахЗ чого починається літературний фестиваль? Звісно, з атмосфери міста, яке його приймає.
І якщо вже ми в Чернівцях, то це мінлива погода, чарівна архітектура, часо-просторова умовність, мультикультурність, лайливі таксисти, в одного з яких, проте, був рожевий манікюр, і специфічна акустика вулиць і приміщень, коли можна не почути сусіда, чудово, натомість, чуючи, що говорить дівчина з пташиним носиком на іншому боці дороги.

Новий поетичний фестиваль „Meridian Czernowitz” з місця в кар’єр вирвався в коло найпомітніших літературних фестивалів України. Чого варта лише географія учасників – поети з України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі, Сербії, Латвії, Білорусі. Безумовним смисловим центром „Меридіану” була німецькомовна поезія і культура, а „потойбічним покровителем” став Пауль Целян, уривки саме його віршів були розвішані на рекламних плакатах фестивалю, розлякуючи обивателів своїми загадковими метафоричними значеннями. Неминучим наслідком був легкий австро-угорський антураж – відкриття вулиці Віденської, розмови про Франца-Йосифа та інші речі відповідного колориту.

Subscribe

Comments for this post were disabled by the author